Agenda


HURRENGO KONTZERTUA

2019/5/3 
 MUSIKARIENTZAKO ARNASKETA TAILERRA   LA GALERA. 107 GELA   17:00
Irakurri  



Otsaila        Agenda 2019 Martxoa       Apirila

Banda Eskola Txistubanda
Bilboko Udal Musika Bandaren Kontzertua. "Topaketak"    EUSKALDUNA JAUREGIA AUDITORIOA  12:00
  Zuzendaritza Yves Segers
  

"BERRIZ TOPATZEA"
Musikak fusioak eta berriz topatzeak eskaintzen ditu, halabeharrak eta bizitzak egiten duten moduan
EGITARAUA

I

DIE HEBRIDEN op.26 (Overture, 1930) - Felix MENDELSSOHN (1809-1847)
LONDON PROMS OVERTURE (2009)- François GLORIEUX (1932)
EL SOMBRERO DE TRES PICOS (Segunda Suite, 1919)- Manuel de FALLA (1876-1946)

II

TRAVEL MUSIC (2010) - Robert GROSLOT (1951)
MOSKUA-CHERYOMUSHKI SUITE, Op. 105 (1959)- SHOSTAKOVITH, Dimitri (1906-1975)


BilbaoMusika Gazte Abesbatzaren kontzertua - EHUko master diplomak ematea    SARRIKO FAKULTATEKO AUDITORIOA  19:30
Ikasleen Entzunaldia & sinfonikoen didaktikoa    CAMPOS ELISEOS ANTZOKIA  18:30
Sinfoniko sailaren Kontzertu Didaktikoa    CAMPOS ELISEOS ANTZOKIA  09:30
Teklatu Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  18:30
KANTALDIA Bilboko Udal Txistu Bandarekin    EUSKALDUNA JAUREGIA A3  19:30
  Leire Berasaluze eta Kristina Aranzabe (ahotsak), Iñar Sastre (pianoa), Fco. Javier Fdez. de Jauregui (baxua) eta Bilboko udalaren txistulari banda.
AHOTS TEKNIKA ANTZERKI MUSIKALEAN TAILERRA    LA GALERA. AUDITORIOA  17:00
  Irakaslea: Begoña López
Datak eta orgutegia:
Martxoak 22 / 17:00 - 20:00
Martxoak 23 / 11:00 - 14:00
Martxoak 29 / 17:00 - 20:00
Martxoak 30 / 11:00 - 14:00
Ahotsak BilbaoMusika eta Maitia Korala abesbatzeen kontzertua    LA GALERA. AUDITORIOA  20:00
Ahots Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  19:45
Sinfoniko sailaren Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  19:45
Moderno sailaren Kontzertu Didaktikoa    CAMPOS ELISEOS ANTZOKIA  09:30
Musika Talde handien Kontzertua / Audizioa    CAMPOS ELISEOS ANTZOKIA  19:00
Sinfoniko sailaren Kontzertua / Audizioa    INDAUTXUKO ESKOLA  19:00
Jam Session    HIKA ATENEO  19:30
Bilboko Udal Musika Bandaren Kontzertua. "Topaketak lagunekin"    J. C. de ARRIAGA KONTSERBATORIOA  18:30
  Zuzendaritza José Rafael Pascual Vilaplana
  Gonbidatua(k): Juan Ferrer (Klarinetea), David Muñoz (Tuba) eta María Zubimendi (akordeoia)
  

"TOPAKETAK LAGUNEKIN"

David RIVAS DOMÍNGUEZ - LA RUTA DEL CID (Poema Sinfónico, 2017)
David RIVAS DOMÍNGUEZ - AMAM for Clarinet and Band (2018)
1. Cuimhe
2. Talamh
3. Sadachd
4. Beatha
                 Bakarlaria: Juan FERRER, Klarinetea
David RIVAS DOMÍNGUEZ - LOS ÚLTIMOS DÍAS DE TROYA (Poema Sinfónico, 2018)
David RIVAS DOMÍNGUEZ - BARBARROJA. Concertino for Tuba and Band (2017)
                 Bakarlaria: David MUÑOZ, Tuba
David RIVAS DOMÍNGUEZ - CABARET ÓRBIGO 2017
                 Bakarlaria: María ZUBIMENDI, Akordeoia


Bilboko Udal Musika Bandaren Kontzertua    Toroko Latorre Antzokia (Zamora)  20:00
  Zuzendaritza José R. Pascual-Vilaplana
  Gonbidatua(k): Juan Ferrer (klarinetea), David Muñoz (tuba) eta María Zubimendi (akordeoia)