Agenda


HURRENGO KONTZERTUA

2019/5/20 
 III. Mailara pasatzeko entzunaldia   LA GALERA. AUDITORIOA   19:45



Apirila        Agenda 2019 Maiatza       Ekaina

Banda Eskola Txistubanda
MUSIKARIENTZAKO ARNASKETA TAILERRA    LA GALERA. 107 GELA  17:00
  Irakaslea: Cecilia Serra Bargalló
Datak eta orgutegia:
Maiatzak 3 / 17:00 - 20:00 (10 - 16 urte arte)
Maiatzak 4 / 10:00 - 14:00 (16 urtetik aurrera)
BilbaoMusika Gazte abesbatzaren - Abesbatzen kontzertu zikloa    BILBOKO ELKARTE FILARMONIKOA  19:30
Musikarientzako arnasketa tailerra    Galera Auditorioa  
  Irakaslea: Cecilia Serra Bargalló
Datak eta orgutegia:
Maiatzak 3 / 17:00 - 20:00 |10 -16 urterarte
Maiatzak 4 / 10:00 - 14:00 | 16tik aurrera
UDAL TXISTULARI BANDAREN KALEJIRA - 2019ko MUSIKAUZO    Elorrieta  11:00
Gitarra Entzunaldia    Galerako Aretoa  18:30
Gazte Abesbatza eta Oiartzungo Flauta Taldearen emanaldia    La Galera Auditorioa  19:00
TALDE INSTRUMENTALEN ZUZENDARITZA TAILERRA    LA GALERA. 102 GELA  10:00
  Irakaslea: Iker Sanchez
Datak eta orgutegia:
Maiatzak 10 / 10:00 - 13:30
Maiatzak 11 / 10:00 - 13:30 eta 15:30 - 18:30
Maiatzak 13 / 11:00 - 13:00 eta 17:30 - 19:30
UDAL TXISTULARI BANDAREN KALEJIRA - 2019KO TTIPI TTAPA    ALDE ZAHARRA  11:00
  Zuzendaritza Iñaki Urkizu
  "UMEAK, GOAZEN ZINEMARA!"
EGITARAUA
ALADDIN - Alan MENKEN (1949) / Arr. J. Moss
HERCULES - Alan MENKEN (1949) / Arr. J. Moss
BEYOND THE SEA. THEME FROM THE MOVIE "FINDING NEMO" - Charles TRENET & Jack LAWRENCE / Arr. F. Bernaerts
FROZEN. Symphonic Highlights - Arr. Stephen BULLA (1953)
PIRATES OF THE CARIBBEAN: "DEAD MAN'S CHEST" - Hans ZIMMER (1957) / Arr. J. Bocook
COCO - Giacchino MICHAEL (1967) / Arr. E. Moreno
POLAR EXPRESS - Alan SILVESTRI & Glen BALLARD / Arr. J. Brubaker
Pianoaz Blai    J. C. ARRIAGA KONTSERBATORIOA  12:00
BilbaoMusika Big Band + Lindy Hop    Bilboko Berreginen Museoa  11:30
Dantza eta Musika Tradizio sailaren Kontzertua / Audizioa. Dantzaldia    BILBOROCK  19:00
IV. Mailara pasatzeko Entzunaldia    Galera Auditorioa  18:30
Ahots teknika tailerra    Galera Auditorioa  17:30
  Zuzendaritza José R. Pascual-Vilaplana
  "EUSKADITIK AMERIKARA"
EGITARAUA: BILBOKO UDAL MUSIKA BANDA
VARIATIONS ON A KOREAN FOLK SONG - John BARNES (1932-1972)
VIVA MÚSICA! - Alfred REED (1921-2005)
PILLARS OF THE EARTH - Frank W. ERICKSON (1923-1996)
VESUVIUS - Frank TICHELI (1958)
EGITARAUA: BILBOKO UDAL TXISTULARI BANDA
Solferino - J. I. Ansorena
Brokolo (Minuetoa) - Eusebio Basurko / Mold: J.I. Ansorena
Beti Prest - Juan José Ocón
Ausarditsua - Arm: Isidro Ansorena
Basozabal - J. L. Frantzesena
Agustin, Xantin eta Juan Jose (Rapsodia) - Isidro Ansorena / Mold: J. I. Ansorena
Botxo - J. I. Ansorena
Lagun Tenplaue - Sabin Bikandi
Zurru eta Murru - J. I. Ansorena
UDABERRIKO DENBORALDIA. BILBOKO UDAL MUSIKA BANDA ETA UDAL TXISTULARI BANDAREN KONTZERTUA    AREATZAKO KIOSKOA  19:00
  Zuzendaritza Garikoitz Mendizabal
  "EUSKADITIK AMERIKARA"
EGITARAUA: BILBOKO UDAL MUSIKA BANDA
VARIATIONS ON A KOREAN FOLK SONG - John BARNES (1932-1972)
VIVA MÚSICA! - Alfred REED (1921-2005)
PILLARS OF THE EARTH - Frank W. ERICKSON (1923-1996)
VESUVIUS - Frank TICHELI (1958)
EGITARAUA: BILBOKO UDAL TXISTULARI BANDA
Solferino - J. I. Ansorena
Brokolo (Minuetoa) - Eusebio Basurko / Mold: J.I. Ansorena
Beti Prest - Juan José Ocón
Ausarditsua - Arm: Isidro Ansorena
Basozabal - J. L. Frantzesena
Agustin, Xantin eta Juan Jose (Rapsodia) - Isidro Ansorena / Mold: J. I. Ansorena
Botxo - J. I. Ansorena
Lagun Tenplaue - Sabin Bikandi
Zurru eta Murru - J. I. Ansorena
Bilbao Musika Big Band    Ensanche Merkatua  19:30
UDAL TXISTULARI BANDAREN KONTZERTUA    BUIA AUZOA  12:00
Gaste Abesbatzaren kontzertua Ibilaldian    Lekeitio  
III. Mailara pasatzeko entzunaldia    LA GALERA. AUDITORIOA  19:45
Gitarra Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  18:30
Gitarra Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  19:45
Baxu eta kontrabaxu kontzertua    Galera Auditorioa  18:30
Jam Session    HIKA ATENEO  19:30
UDABERRIKO DENBORALDIA. BILBOKO UDAL MUSIKA BANDAREN KONTZERTUA    AREATZAKO KIOSKOA  19:00
  Zuzendaritza Iñaki Urkizu
  "BESTE KULTURA BATZUK"
EGITARAUA
FANFARE-HAYABUSA - YAGISAWA, Satoshi (1975)
IN THE MYSTIC LAND OF EGYPT - Albert W. KETELBEY (1875-1959) / Arr. J. De Meij
DANZA ORIENTAL - José Manuel IZQUIERDO (1840-1951)
ARABIAN DANCES - Roland BARRETT (1955)
A LEGEND FROM YAO - Yeh SHU-HAN (1957)
BUDAPEST IMPRESSIONS - Roland KERNEN (1942-2015)
EN UN MERCADO PERSA - Albert W. KETELBEY (1875-1959)
SHIRIM. A KLEZMER RHAPSODY - Piet SWERTS (1960)
Biolin Entzunaldia    Galera Auditorioa  19:00
UDAL TXISTULARI BANDAREN KALEJIRA - 2019ko MUSIKAUZO    URETAMENDI AUZOA  11:00
III. mailara pasatzeko Entzunaldia    Galera Auditorioa  19.45
Gitarra Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  18:30
IV. mailara pasatzeko Entzunaldia    Galera Auditorioa  19:45
Teklatu Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  18:30
III. mailara pasatzeko Entzunaldia    107  18:30
UDABERRIKO DENBORALDIA. BILBOKO UDAL MUSIKA BANDA ETA UDAL TXISTULARI BANDAREN KONTZERTUA    AREATZAKO KIOSKOA  19:00
  Zuzendaritza Iñaki Urkizu
  "IBILALDIA EUSKAL HERRITIK"
EGITARAUA
POZALDI - Félix SISTIAGA ALTUNA (1896-1972)
KONTRAPAS Nº 1 - J. M. GURRUTXAGA "TXOKOLO" / Arr. J. M. Altuna
MINUETO - Raimundo SARRIEGI ETXEBERRIA (1838-1913) / Arr. J. M. Oiarzabal
TXISTULARIAK - Víctor ZUBIZARRETA ARANA (1899-1970) / Arr. J. Astiazaran
IDIARENA - Eduardo de GOROSARRI MAIZTEGI (1889-1947) / Arr. J. M. Altuna
ERRENKA - Jagoba ASTIAZARAN (1986)
EUSKAL HERRIA (Obertura) - José FRANCO (1878-1951)
ZERUKO DEIA - Luis ARAMBURU (1905-1999) / Arr. I. Urkizu
Akordeoi Ikasleen Kontzertua / Audizioa    LA GALERA. AUDITORIOA  19:00
UDABERRIKO DENBORALDIA. BILBOKO UDAL MUSIKA BANDA ETA UDAL TXISTULARI BANDAREN KONTZERTUA    AREATZAKO KIOSKOA  19:00
  Zuzendaritza Iñaki Urkizu
  "IBILALDIA EUSKAL HERRITIK"
EGITARAUA
POZALDI - Félix SISTIAGA ALTUNA (1896-1972)
KONTRAPAS Nº 1 - J. M. GURRUTXAGA "TXOKOLO" / Arr. J. M. Altuna
MINUETO - Raimundo SARRIEGI ETXEBERRIA (1838-1913) / Arr. J. M. Oiarzabal
TXISTULARIAK - Víctor ZUBIZARRETA ARANA (1899-1970) / Arr. J. Astiazaran
IDIARENA - Eduardo de GOROSARRI MAIZTEGI (1889-1947) / Arr. J. M. Altuna
ERRENKA - Jagoba ASTIAZARAN (1986)
EUSKAL HERRIA (Obertura) - José FRANCO (1878-1951)
ZERUKO DEIA - Luis ARAMBURU (1905-1999) / Arr. I. Urkizu